DIABETOLOGIE

Vzhledem ke zcela naplněné kapacitě nyní nové pacienty bohužel nepřijímáme.

Upozornění: opakované nedostavení se na plánovanou kontrolu povede k vyřazení z evidence!

Diabetologická ambulance MUDr. Markéty Maděřičové se zabývá léčbou a sledováním cukrovky a jejích komplikací. Nachází se na poliklinice Modrý pavilon na Slezské Ostravě, parkování je zdarma před budovou a zastávky MHD jsou v blízkosti.

Léčíme pacienty s cukrovkou 1. a 2. typu i s těhotenskou cukrovkou a také se staráme o komplikace cukrovky – například diabetická noha, poruchy prokrvení a další.

V ambulanci provádíme měření glykemie z prstu a také měření glykovaného hemoglobinu (dlouhodobý cukr) z prstu.

Nové pacienty důkladně edukujeme stran diabetické diety a pro domácí měření glykemie mohou být vybaveni glukometrem. Pacientům s hodně kolísajícími hodnotami glykemie při léčbě zajišťujeme dlouhodobé kontinuální měření glykemie pomocí senzoru (tzv. CGM).

Samozřejmostí je také léčba ostatních interních onemocnění, jako jsou hypertenze, vysoký cholesterol, srdeční onemocnění, obezita, poruchy štítné žlázy a dalších, pacient je tedy při jedné návštěvě komplexně zaléčen a nemusí navštěvovat vícero lékařů. Také vyšetření pravidelně prováděná u diabetiků (např. oční, cévní) se nachází v budově polikliniky a my je plánujeme na den kontroly, což Vám ušetří několik návštěv lékaře.

Provádíme kompletní odběry krve a moči v rámci cukrovky i ostatních interních onemocnění a to každý den do 9:30 i bez objednávky.

Telefonní číslo je 799 505 625.

Aktuální ordinační hodiny:

Po 07:00 – 15:00     15:00 – 17:00 jen pro objednané
Út 07:00 – 14:30
St 07:00 – 14:30
Čt 07:00 – 14:30 klinické studie
Pá 07:00 – 14:30

Laboratorní odběry každý den 07:00 – 08:30.

Email: diabetologie@madermed.cz